Náchod je úspěšný v získávání dotací na realizaci projektů v rámci příhraniční spolupráce

Koncem r. 2016 byly zveřejněny podpořené projekty v rámci Interregu V-A. Město Náchod se ucházelo o podporu celkem pěti projektů a se všemi uspělo. Společně s partnery, tak bude možné realizovat projekty s dotací více než jeden milion EUR. Nové lázně, most, park, nebo i defibrilátory či výuka seniorů v ZUŠ. To vše díky dotacím na příhraniční spolupráci.

„Na poli čerpání evropských dotací v rámci příhraniční spolupráce jsme dlouhodobě úspěšní. Jsem za to rád, protože díky tomu se nám daří realizovat řadu investičních akcí, zvelebovat Náchod v mnoha ohledech a současně udržovat město v dobré ekonomické kondici,” uvedl starosta Jan Birke a dodal: „Mám velkou radost, že budeme moci především v návaznosti na hledání nových zdrojů minerálky díky dotaci realizovat náš záměr výstavby nových lázní”.

Již zmíněný projekt výstavby nových lázní v místě poblíž obchodního centra v Bělovsi s názvem „AQUA MINERALIS GLACENSIS” byl podpořen částkou bezmála 18 mil. Kč, což představuje téměř 80 % z celkových nákladů projektu. Partnery projektu, který byl celkově podpořen částkou 2,8 mil. EUR, jsou města Kudowa-Zdrój, Hronov a Duszniki-Zdrój.