Užijte si Kulturní léto v Malých lázních Běloves!

Léto je tu a společně s ním i čas dovolených, letních radovánek a relaxace. Za pohodovou atmosférou nemusíte vůbec jezdit daleko! Přímo v Náchodě najdete oázu klidu a odpočinku v obnovených Malých lázních Běloves, které v létě ožijí zajímavým doprovodným programem.

Ten byl doslova odstartován v sobotu 19. června Během o Běloveské bublinky, který uspořádalo město Náchod ve spolupráci se střediskem volného času Déčko. Pro malé i velké závodníky byly vytyčeny tratě v kategoriích na 300 m, 500 m, 1 km, 2 km a 5 km. I přes extrémní horko se závody nesly v pohodovém duchu, a všem běžcům patří ještě jednou velký dík a poklona za to, jaké výkony v těchto nelehkých podmínkách podali.

Hned o den později proběhlo za účasti ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové, hejtmana a senátora Martina Červíčka, představitelů města a především široké veřejnosti slavnostní otevření první lázeňské sezóny v Náchodě. Akce byla zahájena svěcením pramenů Běloveských bublinek, kterým požehnal děkan římskokatolické církve, pan Zdeněk Kubeš. Následovalo předání ocenění autorovi názvu „Běloveské bublinky“, kterým je pojmenována minerální voda proudící z pítek na kolonádě. Zábavné atrakce pro děti opět zajistilo Déčko Náchod, o kulturní program se postaraly kapely Koala Band a 6Nachodníku s Miloněm Čepelkou. Velký úspěch měl i den otevřených dveří v úpravně minerální vody a vrtu Běla, kde se desítky návštěvníků seznámily s procesem úpravy vody, kterým musí projít předtím, než ji lázeňští hosté mohou ochutnat z pítek. Celý den se opět vyvedl na jedničku a pevně věříme, že si jej všichni užili.

To ale zdaleka není vše, zajímavé akce budou v Malých lázních pokračovat po celé léto. Na své si přijdou všechny věkové kategorie od dětí až po seniory. V zahradě Vily Komenský proběhne několik koncertů zajímavých umělců z našeho regionu, jako je Duo Bluetime, Boundary Jazz Quintet, David Fiedler, Kateřina Janečková nebo Black Buřiňos. Zaposlouchat se budete moci do jazzu, dixielandu, francouzských šansonů i do pohodových tónů kytary a saxofonu. Malé návštěvníky zajisté potěší dětské dny plné her a soutěží. Celý areál vkusně doplní fotografické výstavy Fotoklubu Náchod, které zajímavým způsobem propojí venkovní a vnitřní prostory Vily Komenský.

Velmi nás těší, že se Malé lázně Běloves staly oblíbenou volnočasovou a relaxační zónou nejen pro obyvatele Náchoda, ale také pro návštěvníky z blízkého či vzdálenějšího okolí, a proto se neustále snažíme, abychom tento prostor ještě více zatraktivnili a všem návštěvníkům chvíle strávené zde co nejvíce zpříjemnili. Těšíme se na viděnou!

Markéta Tomanová

Městské informační centrum Malé lázně Běloves

 2